Весняний захист рослин кісточкових плодових дерев

Останніми роками кілька фермерів наважилися вирощувати кісточкові на Закарпатті. Виробничі площі від 0,5 га до 10 га. На більших площах вирощують переважно сливи, персики та абрикоси. Здебільшого на сімейні потреби висадили лише кілька саджанців вишні та вишні. Раніше ми мали справу з вибором правильного виду обрізки плодових дерев, а тепер хочу поділитися порадами щодо захисту рослин навесні.

Для плодових дерев захист рослин особливо важливий у період цвітіння. Найбільших втрат у цей час завдають моніліальна відмирання квітів, жужелиця сливова та скручування листя.

Грибок, який проникає через маточки і тим самим викликає моніліальну загибель квіток і суцвіть, може викликати серйозне захворювання кістянок. Через транспортні пучки збудник вражає пагони та частини гілок, у здерев’янілих частинах викликає рак гілок, у відкритих ранах з’являється камедь.

Збудник Monilinia laxa відомий у наших краях давно і, мабуть, і зараз є причиною загибелі більшості квіток Monilinia. Його зараженню сприяє тривале цвітіння, прохолодна, туманна і волога погода. Він заражає всі наші кісточкові види, але вишні, абрикоси та сливи зазвичай найбільш сприйнятливі до хвороби. У абрикосів збудник може потрапити не тільки на маточку, а й на пелюстки квітки. Це може спричинити серйозну втрату врожаю, якщо існують вищезазначені умови, і ми не захистимо себе (хімічно) від патогену.

На палітрі дистриб’юторів ми знаходимо декілька схвалених хімікатів. У разі бездощової погоди доцільним може бути використання препаратів контактної дії (наприклад, Bordóilé+Kén Neo SC), але якщо в період цвітіння очікується дощ, оберіть застосування активних препаратів з глибокого ефекту або способу поглинання (наприклад, Chorus 50 wg), оскільки вони не змиваються дощем, тому можуть забезпечити захист навіть у дощову погоду.

У слив сливова оса (Hoplocampa flava, H. minuta) спричиняє передчасне опадання плодів і, таким чином, серйозну втрату врожаю. Оскільки оса відкладає яйця на бруньки чашечок, гусениці починають звідси і досягають початку врожаю, тому вони стикаються з необхідною кількістю хімікатів для їх знищення.

Захист від скручування листя персика (Taphrina deformans) ще не закінчений! Незважаючи на те, що дні теплі і погода суха, ночі все ще прохолодні, і цей збудник все ще заразний. Не використовуйте фунгіцид із абсорбуючою дією на крихітних листових бруньках, оскільки недостатньо поверхні, на якій хімікат може поглинутись. Використовуйте виріб з контактним способом дії. Мідь же в цьому випадку вже може пошкодити і лист, і квітку, тому ми відмовляємося від її використання. У таких випадках підійде Scor 250 EC. Коли листя розвинуться, ми можемо використовувати абсорбуючі засоби (Delán 700 WG, ORIUS 20 EW).

Наші дерева віддячать вам за добре виконаний захист рослин рясними плодами.