На що звернути увагу під час весняної підготовки ґрунту

Для тих, хто займається вирощуванням сільськогосподарських культур на полях, робота також починається з приходом весни. Перший етап робочих процесів – підготовка ґрунту до посіву.

Для чого необхідна правильна підготовка ґрунту і яка її мета?

Мета полягає в тому, щоб отримати добре оброблений, правильно осілий ґрунт, щоб забезпечити насінню гарну основу та оптимальні умови для проростання.

Правильна підготовка ґрунту забезпечує оптимальне засвоєння та ефективність поживних речовин і засобів захисту рослин. Відповідний ґрунт необхідний для сприяння розвитку кореневої системи, яка є основною умовою для поглинання поживних речовин і належного утримання рослини.

У дбайливих хліборобів весняні роботи ґрунтуються на добре підготовленій оранці, розчистці стерні, її догляді, основному обробітку та обробці. Звісно, ​​якщо дозволять погодні умови. Останніми роками для закарпатських аграріїв це дуже ускладнювали тривалі й рясні осінні опади, які часто не давали можливості оранити поля.

Підготовкою ґрунту займаються всі, але є дуже важливі моменти, на які я хотів би звернути увагу колег-аграріїв.

Розпушування ґрунту необхідно регулювати відповідно до глибини посіву. У кукурудзи, наприклад, глибина посіву становить 5-7 см. У цьому випадку ми обробляємо верхні 10 сантиметрів ґрунту. Важливо також, щоб глибина посівного ложа була рівномірною, тому що насіння, посіяне в більш сухий шар, сходить пізніше і поле розвиватиметься нерівномірно.

Якщо посівне ложе є невідповідним, у разі ярих колосів не може бути забезпечена відповідна густота рослин на полі, навіть якщо використовується більша кількість насіння, не кажучи вже про те, що це означає додаткове зчеплення. Для підготовки посівного ложа найкраще використовувати комбайн, але також підійде викопуюча борона, легкий диск або культиватор. Звичайно, вибір знаряддя багато в чому залежить від грунту.

Невиправдано збільшувати кількість операцій не є вдалим рішенням при культивації та підготовці ґрунту. Велика кількість процесів обробітку ґрунту може спричинити висихання ґрунту та збільшити витрати праці. Тому фермеру важливо спланувати і продумати цю, здавалося б, просту роботу. Якщо ми перегортаємо ґрунт більше, ніж необхідно, це також може призвести до погіршення структури ґрунту.

Під час посухи аграріям доводиться особливо обережно ставитися до перекультивації, і така погода в останні роки характерна для весняного періоду. Правильна підготовка ґрунту важлива не тільки для збереження водних ресурсів ґрунту, але й економічніша за рахунок енергозбереження.

Дуже важливо правильно вибрати час для підготовки посівного ложа. При цьому також необхідно враховувати вологість верхнього шару ґрунту та несучу здатність нижнього 10-15 см шару ґрунту. Занадто вологий ґрунт також не є оптимальним, оскільки в цьому випадку ґрунт буде недостатньо порошкоподібним, засоби захисту рослин не можуть добре прилипати до частинок ґрунту, а також можуть бути великі втрати на випаровування.

Тому можна сказати, що роботи з весняної підготовки ґрунту також вимагають планування та відповідних навичок. Важливо мати оптимальний час, відповідну глибину ґрунту та якісну роботу, щоб забезпечити рівномірне проростання та оптимальний розвиток насіння.

На працю бажаю наполегливості, а на посів у Господа благословення прошу.

Стаття опублікована в номері 11 тижневика Kárpátinfo.