Захворювання свиней, спричинені цирковірусами

Виникнення захворювання не залежить від типу і напряму використання. Найчастіше хворіють поросята у віці 1-6 місяців і 1,5-3 місяців. (Також часто: 40-50 днів, можливо 70-100 днів).

Захворювання охоплює декілька систем органів: органи дихання, нирки, печінку, лімфатичні вузли, селезінку. Він повільно поширюється всередині запасу.

Появі та вираженості клінічних симптомів сприяють специфічні та неспецифічні фактори, що знижують опірність організму, а ступінь ураження залежить також від інших вірусних, бактеріальних, грибкових та паразитарних інфекцій, пов’язаних з основним захворюванням (ПМЗ). на імуносупресивну дію вірусу.

У відібраних поросят (5–10 тижнів): втрата маси тіла; млявість; блідість; анемія; жовтизна, груба, тьмяна шерсть; рясне, поверхневе, утруднене дихання; кашель у кількох особин; рідкий, зеленувато-жовтий, слизький пронос; збільшені пахові лімфатичні вузли; зміни шкіри (ексудативний дерматит); відмирання шкіри на кінчиках хвоста і вух. Найбільш характерним симптомом є виснаження. Самі по собі симптоми не є діагностичними.

Згідно з наявним досвідом, рівень захворюваності в стадах різний (8-10-20-30-40%), але кількість смертельних випадків висока. Менша частина хворих тварин гине протягом кількох днів, більша — через 2-3 тижні хвороби. При більш пізньому початку захворювання (вік 70-100 днів) загибель більш помірна, скоріше характерне поширення стада і затримка набору живої маси.

У курені одночасно є здорові і тяжкохворі особини, але між виводками можуть бути і значні відмінності.

Найбільші втрати спостерігалися під час попередньої відгодівлі. Шкода значно зростає, якщо в стаді також є РРСС, парво та мікоплазмові захворювання.

Хвороба, мабуть, не поширювалася всередині поголів’я, після вилучення хворих нові хворіли рідко.

Зараз добре відомо, що вірус також має шкідливу дію на плід і що зміни можуть розвиватися в плодах інфікованих свиноматок у першій половині вагітності, спричиняючи їхню загибель і викидень.

Ми все ще не маємо достатньо знань про патофізіологію захворювань, різноманітність симптомів в одному стаді, фактори схильності, вірулентність патогенів, поширення в стаді, різницю в смертності тощо.

  Вакцинація є ефективною для зниження тяжкості та захворюваності на PCVD, сприяючи загальному покращенню продуктивності свинарських ферм шляхом зниження смертності та підвищення продуктивності росту. Тому важливою запорукою успішного захисту від PCVD є правильне та безперервне використання вакцинації.

Стаття опублікована в 6 номері тижневика Kárpátinfo.