Догляд за цикламеном

Цикламен – дуже популярна рослина в наших краях. Здебільшого це подарункова квітка, найчастіше ми або отримуємо її, або даруємо комусь як подарунок, оскільки ми можемо в будь-який момент здивувати своїх близьких своїми чудовими барвистими квітами. При правильному догляді ми можемо довго насолоджуватися цим квітковим дивом, але варто звернути увагу на кілька хитрощів.

В основному він є рідним для середземноморських кліматичних зон Європи, Близького Сходу та Північної Африки. Бульбова рослина, що відноситься до сімейства первоцвітних. Його квітки розташовані на тонких стеблах, які ростуть від основи листя. Залежно від сорту він може бути меншим, 16-20 см, або навіть більшим, 30-35 см заввишки. Створено багато гібридів, тому крім червоного, рожевого, цикламенового і білого кольорів в розплідниках є ще й різні відтінки. Крім того, ми можемо знайти сорти з міні-, середніми та великими квітками, розмір листя яких також може відрізнятися. Його надзвичайна різноманітність привертає увагу покупців, які люблять квіти, тому не дивно, що це одна з найпопулярніших квітів на жіночий день. Зазвичай цвіте з жовтня по квітень, тому на прилавках квіткових магазинів його можна знайти з наближенням осінніх іменин, аж до травня включно.

Доглядати за цикламеном не дуже складно, але багато людей скаржаться, що не можуть зберегти це прекрасне рослина. Однак це лише помилкова думка, оскільки, оскільки ми говоримо про бульбову рослину, то слід знати, що коли вона відцвітає і скидає листя, вона не гине, а засинає. Але почнемо з самого початку.

Цикламен не виносить теплого сухого повітря, тому, якщо ви хочете довго насолоджуватися його квітами, не ставте його в кімнату, де температура вище 20 градусів. І рослина, і квітка найкраще зберігаються при більш холодній температурі 10-15 градусів. У кімнаті, яка холодніша за цю, вона застудиться, а в теплішій — висохне. Наш квітучий цикламен потрібно регулярно поливати, оскільки він чутливий до потрібної кількості води. Грунт завжди повинна бути вологою, але рідина ні в якому разі не повинна застоюватися під нею, так як в застояній воді коріння потонуть. Найкраще поливати знизу кожні 3-4 дні, або замочити приблизно на півгодини в ємності з водою, потім злити. Після цвітіння його потреба у воді зменшується, тому кількість води постійно зменшуйте. Якщо листя вже повністю засохли, їх досить поливати раз на місяць. Він дуже вимогливий до поживних речовин, якщо у нас є можливість, додайте в поливну воду живильний розчин, багатий калієм, це продовжить період цвітіння. Його листя вдячні за розчин кальцію, який робить листя міцними, майже хрусткими.

Це рослина, схильна до грибка, тому ми повинні звернути увагу на правильне середовище, воно має високу вимогу до світла. Якщо ми зможемо забезпечити йому світле, прохолодне приміщення, ми зможемо уникнути розвитку різних грибкових захворювань.

  У нашому районі кілька людей займаються велотуризмом, як восени, так і навесні. Як я вже говорив, при правильному дотриманні технології вирощувати рослину нескладно. Поки що посадковий матеріал можна закуповувати, а також хочу звернути увагу на те, що ми закуповуємо лише в надійних джерелах, у перевірених дистриб’юторів посадкового матеріалу, оскільки від цього залежить весь наш запас. Після успішного розмноження продажі майже гарантовані, оскільки тут також можна побачити, що місцеві рослини зазвичай сильніші та рясніші, ніж їхні голландські аналоги. Додатковим фактором є те, що його можна продати практично в будь-який час, тому незалежно від того, чи настане цвітіння раніше чи пізніше, попит на нього все одно є.

Стаття опублікована в  номері 6 тижневика Karpátinfo.