Захист наших тварин взимку

Зимовий період може бути дуже стресовим для сільськогосподарських тварин, в основному через зміну кормів. Крім того, необхідно звернути увагу на стабільний клімат, а також на здоров’я та вагу тварин, щоб весна розпочалася добре. Ми допоможемо вам дізнатися, на що варто звернути увагу!

На що варто звернути увагу власникам тварин взимку:

– годування

  – стабільне кондиціонування

– здоров’я

Забезпечення достатнім кормом

 

Оскільки «худоба прекрасна з рота», її завжди потрібно забезпечувати відповідною кількістю та якістю корму для виду тварин. Над цим завданням треба думати вже в період заготівлі (закупівлі) кормів. Під цим мається на увазі, з одного боку, запасання, яке при сприятливому сіножаті може означати, наприклад, заготівлю волокнистих кормів, достатніх на дві зими. З іншого боку, це означає збереження кондиції озимих кормів «з турботою доброго хлібороба», адже, наприклад, неукриті, т.зв. у випадку циліндричних тюків, розміщених у пірамідальний штабель, втрати 30-40% можуть статися протягом одного року. Велику увагу необхідно приділяти і якості корму для кіз. У разі року з більшою кількістю опадів Fusarium sp. зерно може бути заражене грибами, особливо зерно, яке також може викликати ураження органів. Нам також потрібно захистити наші запаси зерна від безлічі амбарних шкідників. Наприклад, у продуктах, які зберігаються вологіше, ніж допустимо (вологість близько 12%), сік зернових неодмінно з’явиться і нагріється, майже застигне, а дорога абра буде пахнути. Якщо ми не хочемо газувати їх сильнодіючими отрутами, утримання японських курей у зерносховищі є перевіреним методом у невеликих господарствах. Вони роблять неймовірно корисну роботу. Забезпечення постійної подачі нерестової води потребує особливої уваги через ризик заморозків. Для жуйних тварин використання «кулькових поїлок» є добре відпрацьованою технологією, для інших видів тварин необхідно стежити за регулярною перевіркою та розморожуванням системи напування.

Температура та освітлення (клімат сараю)

Більшість домашніх тварин мають постійну температуру тіла, тому енергія, отримана з корму, в основному використовується для підтримки температури їх тіла. І тільки додаткова енергія витрачається на приріст маси, виробництво молока або навіть несучість. Сільськогосподарських тварин необхідно захистити від лютих зимових холодів, тому що в цьому випадку їх використання корму знижується, тобто вони повинні їсти більше, щоб набрати одиницю маси. В угорців у них підвищується апетит. Якщо корм більше не покриває їхній апетит, виробництво падає. Наші тварини можуть розвивати свою здатність до терморегуляції при стабільній оптимальній для них температурі. Оптимальна температура сараю в градусах Цельсія:

  – Для курей-несучок 12-16 градусів, але ті, хто згоден тримати курчат вдень, мають забезпечити 33-35 градусів.

– Для свинарників потрібна 16-18 градусів, а в свинарнику – 32-35 градусів.

-Худоба добре переносить суху та холодну погоду, для дійних корів достатньо 8-15 градусів, для худоби на відгодівлі – 5-15 градусів.

– Для вівцематок достатньо 10-12 градусів, а в ягнятнику потрібно 18-20 градусів.

Повітрообмін без протягів дуже важливий, шкідливі гази, напр. за рахунок регулювання рівня аміаку. За допомогою вентиляційних отворів і вентиляційних вентиляторів на конику даху сараю ми можемо ефективно виконати це завдання. Під час зимового стійлового періоду особливу увагу необхідно також приділити освітленню корівника, напр. період ягніння овець у січні-лютому або стимуляція несучості за легкою програмою.

Стан здоров’я тварин

Тварина, очищена від хвороб і паразитів, краще переносить усі стресові ситуації, включно з зимовими холодами. Турбота доброго хлібороба проявляється в тому, що він робить акцент на профілактиці. Частиною цього принципу є «доповнення» наших тварин вітамінами та цінними мінералами. Таке може статися при випасанні отари з «осіннім гнітом», якщо вівці «заносять сніг з пасовища на спині», у ягнят, народжених у січні-лютому, «снігова хвороба», тобто. дефіциту вітаміну А можна уникнути. Навіть якщо утримувати вдома, згодовування свіжоскошеного зеленого корму, поки це дозволяє природа, дуже корисно, і навіть після настання зими існує можливість, напр. кормові буряки та промислові субпродукти яблучні вичавки та ін. для годування. Наприкінці зими, якщо все закінчиться, ми можемо подумати про пророщене зерно, напр. жито або мінеральні добавки, напр. також при згодовуванні кормового цеоліту. Додавання селену є особливо важливим для овець, оскільки переважна більшість наших ґрунтів має дефіцит селену, тому незабаром ми можемо зустріти ягнят із проблемами серця та скелетних м’язів.

  Ще одним важливим кроком у профілактиці є депаразитація перед посадкою, оскільки ці паразити можуть розмножуватися навіть у зимовий період, особливо в більш чутливий період життя наших тварин (наприклад, лактація). Частиною профілактики репродуктивних проблем, розладів травлення та захворювань є забезпечення наших тварин сонячним світлом і свіжим повітрям взимку (по можливості). Очищені від бруду пробіжки, прогулянки в гарну сонячну погоду, навіть по снігу, дуже благотворно впливають на втомлений організм тварини. Епідемії піднімають голову в кожну пору року. Найбільше проти цього можуть протистояти фермери, поставивши карантин і дотримуючись встановлених правил при купівлі чужої тварини.

Стаття була опублікована в попередньому номері тижневика KárpátInfo.