Пуансетія, прикраса Різдва

Пуансетія – популярна квітка на зимові свята, Діда Мороза та Різдво. З першого погляду всі згадують про ці милі свята, тому із задоволенням обирають їх як подарунки чи для прикраси оселі. Мабуть, немає людини, яка б його не любила, адже його теплий колір робить його оточення затишним і святковим.

Батьківщиною рослини є Мексика, де її можна зустріти у вигляді 4-метрового куща. В Європу потрапила в 60-х роках, де завдяки селекціонерам перетворилася на кімнатну рослину висотою 60-100 см. Його основний колір – червоний, але сьогодні ми також можемо знайти білі та рожеві версії, а в рідкісних випадках бордові та жовті деталі. Його квітка складається з кольорових приквітків, які стають червоними, коли темніють.

Його також можна знайти майже в кожному квітковому магазині в нашому селі, коли наближається Різдво. Ці рослини можуть бути місцевого виробництва або імпортними квітами, які, серед іншого, стали дуже популярними подарунковими квітами завдяки своїм вигідним цінам. Крім того, важливо знати деякі його основні потреби, щоб ми могли насолоджуватися ним у своєму домі протягом тривалого часу.

Найголовніше – переконатися, що у вашої рослини здорове темно-зелене листя, на ньому немає жовтих плям і країв листя, а також щоб воно не в’яне, оскільки це може свідчити про застуду чи інше захворювання. Оскільки ця рослина дуже холодна і чутлива до протягів, ніколи не купуйте її у вуличного торговця і доглядайте за нею по дорозі додому, щоб вона не застудилася. Проте старанно загорнутий або поліетиленовий пакет ми повинні якнайшвидше прибрати з дому, тому що лист може задихнутися, він не може дихати, тому у вологи можуть початися грибкові захворювання. Поставте його на сонячне, світле місце, де рослина може отримувати достатньо світла. Не дуже любить температуру вище 20 градусів, але й холоду не переносить. Його потреба у воді середня, але ніколи не дозволяйте йому повністю висохнути, а застояну воду потрібно видалити з-під горщика. Тож спробуймо створити однорідність у всіх відношеннях, і наша рослина віддячить нам за турботу своєю пишністю цвітіння.

Зазвичай вони цвітуть до лютого, потім вони повільно починають скидати свої квіти, а потім можуть випускати листя, після чого рослина переходить у стан спокою. Свіжі паростки можуть з’явитися навесні, коли рослина знову відійде. Якщо ми хочемо розмножити, ми можемо зрізати свіжі пагони і вкоренити їх або у воді, або в землі. У цьому випадку, однак, будьте обережні, оскільки молочний сік рослини отруйний, тримайте його подалі від дітей і тварин.

Вам може пощастити, якщо у вас є пуансетія, яка живе і цвіте кілька років, оскільки лише кілька людей мають шанс побачити червоне листя наступного року, але це не неможливо. Якщо ми знайдемо для нього правильне місце в квартирі, де йому буде добре, це може зробити наш дім по-справжньому святковим.

Стаття була опублікована в номері 49 тижневика Kárpátinfo.