Посадка саджанців дерев

Садівники не можуть відпочити навіть після завершення осінніх робіт по збору врожаю. На них чекають важливі завдання, такі як збір і компостування сміття, осіннє миття спреєм, обрізка стовбурів дерев і розміщення засобів проти гризунів. Але на цей час припадає і висадка саджанців дерев і кущів.

Безморозні дні з другої половини жовтня до другої половини березня є найбільш сприятливими для посадки саджанців дерев і кущів. Саджанці дерев, щеплені навесні та закладені влітку, потім слід пересадити на остаточне місце. Якщо ми не використовуємо самощеплені саджанці дерев, ми можемо вибирати між рослинами з вільним укоріненням, ґрунтовою кулькою та контейнерами, доступними в магазинах.

Тут, у випадку фруктових дерев, найбільш поширений продаж на вільному коренеплоді, тоді як у випадку свиней доступні рослини в кулі або контейнери. Ці, правда, коштують дорожче, але їх посадка не потребує особливого досвіду. Ви просто повинні переконатися, що розмір посадкової ями принаймні вдвічі перевищує розмір ґрунтової кульки або контейнера, щоб ґрунт навколо коренів був добре розпушений. Після посадки грунт добре утрамбуйте і рясно полийте.

У саджанців дерев без коренів розмір посадкової ями повинен бути не менше 50х50х50 см. На дно ями додайте органічний гній або компост, кількість якого не повинна перевищувати 25% від кількості викопаного з ями ґрунту. Більше цього вживати не рекомендується, оскільки більша кількість надає токсичну дію на рослину. Накрийте гній або компост шаром землі, щоб коріння не торкалися гною. Після цього видаліть пошкоджене коріння саджанця секатором. Обрізаємо кінці здорових коренів, тому що кожна обрізка стимулює ріст. Поміщаючи саджанець в яму, стежте, щоб коренева шийка була на одній висоті з землею. Під час посадки кілька разів ущільніть землю, але обережно, щоб не пошкодити коріння. Під час останнього ущільнення створіть поглиблення навколо стовбура, щоб вода залишалася навколо стовбура під час поливу. По закінченні робіт полити розсаду не менше 5 л води.

Для захисту від диких пошкоджень саджанець рекомендується оточити стовбуровою захисною сіткою. Саджанець також бажано прикріпити до кілка, щоб сильний вітер не зміг пошкодити щеплення. Саджанець необхідно обрізати навесні, до появи сходів. Висаджений таким чином саджанець скоро віддячить нам за дбайливу працю.

Арпад Ковач,

СУПЗ

Стаття була опублікована в номері 48 тижневика Kárpátinfo.