Літньо-зимова годівля та випас овець

Вівця, більш відома як баран, є одним з найдавніших одомашнених тварин. Хоча він був одним із перших, кого одомашнили, він все ще дуже прив’язаний до природного середовища. Великі пасовища необхідні для належного утримання. Навіть сьогодні їх здебільшого тримають як сільськогосподарських тварин, але поширюється їх утримання як тварин-хобі.

Сім’ї легко подобається добра, благочестива, невибаглива вівця, яка відома як символ толерантності, смирення і самопожертви. Його утримання та розведення однаково поширене в дрібних, великих господарствах і на присадибних ділянках. Навіть початківці тваринники легко впораються з завданнями, пов’язаними з вівцями. Вівці легко і добре розмножуються навіть у природних умовах. Добре використовує абсолютні корми. Під час випасу пасеться глибоко, майже збриваючи дрібну траву. Це також добре перевірене хобі тварина як автоматична газонокосарка навколо будинку.

Потреби овець у поживних речовинах

Як і інші сільськогосподарські тварини, вівці можуть розвивати свою продуктивність лише за умови доступу до достатньої кількості та якості корму. Вівці – тварини їжелюбні, невибіркові, але це не означає, що неякісними кормами можна вирішити економічне виробництво. При розрахунку потреби овець у харчуванні життєзабезпечувальна і вовнопродуктивна фракції окремо не вибираються, тобто життєзабезпечувальна потреба, яка використовується на практиці, включає потребу у вовновості. При розрахунку потреби в поживних речовинах за живою масою необхідно враховувати, що жива маса овець швидко змінюється. Тому рекомендується розраховувати потребу на основі групи з більшою живою масою. Для нормальної життєдіяльності вівцям потрібна кухонна сіль. Потреба в солі більша на свіжому пасовищі та при підгодівлі посівів соломи. При згодовуванні сіна можна зменшити дозу солі. Найбільш підходящим дозуванням солі є сольові лампи, які тварина може споживати за потреби. Вапняно-фосфорні добавки зазвичай необхідні при годуванні вагітних і годуючих мам. Вівці можуть задовольнити більшу кількість білка за рахунок сечовини, ніж велика рогата худоба, а також менший ризик отруєння при згодовуванні сечовини.

Корм для овець

Вирішальну роль у годівлі овець відіграють сипучі корми. При цьому зелений корм є дешевим і натуральним кормом, який використовується переважно у вигляді пасовищ. Потрібно прагнути до того, щоб вівці знаходили собі їжу на пасовищі з ранньої весни до пізньої осені, тобто мета – провести на пасовищі 210-250 днів. Силос є важливим сипучим кормом під час зимового зберігання. Однак важливо згодовувати вівцям і якісний силос. Серед волокнистих кормів найбільше поширене сіно лугове та мотеликове. Вироби з соломи найкраще продають вівці. Добрий дієтичний ефект мають коренебульбоплоди, сприятливий вітамінний вміст. Серед жуйних для годівлі овець можна розглядати зерно злаків і різноманітні корми.

Літня годівля овець

Літня годівля в основному означає випас. Переваги випасання можна побачити на територіях, де популяція трав складається з високоякісних трав. Тому в даний час овець в основному випасають на штучних пасовищах, хоча також правда, що серед наших сільськогосподарських тварин вівці найкраще використовують випадкові пасовища (стерня кукурудзи, бобових, картоплі та моркви). Вівці споживають води в чотири рази більше, ніж сухої речовини. Добова норма води дорослої вівці становить 4-8 л. Вживання води впливає на продуктивність вовни і молока. Тому важливо, щоб вівці могли пити скільки завгодно води після годування.

Зимова годівля овець

Важливою умовою економічного виробництва є те, щоб вівці навіть взимку отримували різноманітні, багаті поживними речовинами корми. Частково це можна зробити за допомогою зимового випасу. Для цього підходять рослини осіннього посіву, які обросли значною рослинністю і перезимували, не вимерзаючи. Такі напр. суміші жита висівають у кінці серпня. Холодні, заморожені частини рослин також не шкідливі для овець, оскільки вони споживають їх повільно. Зимове випасання може збільшити виробництво вовни на 5-15%, а також еструс і плодючість свиноматок. Але взимку ми в основному покладаємося на ферментовані корми. Для овець робили силос із кукурудзи, зеленої люцерни, буряка та суданської трави. Дорослим вівцям можна згодовувати 2-3 кг силосу на добу. Висока рослинна вологість коренебульбових кормів сприятливо впливає на виробництво молока. Цими кормами можна замінити випас. Згодовувати можна 2-5 кг ріпи і 2-3 кг вологих скибочок буряка. Велике значення при відсутності випасу мають посіви сіна. У таких випадках, якщо немає якісного силосу, потрібно обов’язково згодовувати 0,5 кг сіна на добу. Крім того, ми можемо використовувати солому для доповнення сухою речовиною. Згодовують жуйних, коли масові корми не покривають потреби овець у поживних речовинах. У цьому випадку ми здебільшого годуємо зерном злаків, яке тварини можуть сприймати переважно в жувальній формі. При інтенсивному вирощуванні та відгодівлі ягнят ми використовуємо заводські комбікорми, які згодовуємо у гранульованому вигляді.

Випас

Випас є важливим технологічним елементом годівлі овець, який має важливі правила:

  • Нехай ягнята пасуться окремо від матерів,
  • На віддалених пасовищах для ночівлі слід робити загони з перегородками
  • Необхідно постійно знищувати масові та шкідливі бур’яни
  • Не випасайте влітку опівдні, у цьому випадку пасіть у затіненому місці подалі від вітру
  • Вівці, особливо ягнята, не повинні випасатися на глибоких пасовищах зі стоячою водою, щоб уникнути паразитарних інфекцій (гепатит, кишкові глисти).

Якщо на початку випасу вміст сухої речовини пасовищної трави не досягає 20 %, для уникнення діареї доцільно згодовувати солому та сіно з високим вмістом сухої речовини.

Сокодаті Розалія, СУПЗ

Стаття була опублікована цього тижня у тижневику Kárpátinfo.