Годівля поросних свиноматок

Правильний догляд за свиноматкою під час вагітності, опоросу та лактації є засобом досягнення мети – народження великого посліду здорових свиней, які залишаються здоровими та швидко ростуть. Догляд протягом цього часу повинен підготувати свиноматку до якнайшвидшого успішного повторного розведення в рамках системи відлучення та повторного розведення.

Помилки в годівлі свиноматок під час вагітності

  1. Наслідком несприятливого енергетичного, мінерального та вітамінного забезпечення є народження маленьких, часто нежиттєздатних поросят. Через поглинання малого молозива вони погано розвиваються, відстають від однопометників і у великому відсотку гинуть.
  2. Енергетичне перегодовування і, що часто супроводжується, брак білка, кальцію і фосфору, також є частою помилкою. Наслідком також є народження недорозвинених поросят і, як наслідок, велика втрата поросят, тривалий опорос і мало молозива (відповідна харчова добавка).
  3. У зв’язку з дефіцитом вітаміну А і каротину в кормах для поросних свиноматок молозиво і звичайне молоко будуть мати менший вміст вітаміну А, що призводить до зниження життєздатності поросят.
  4. Корм ​​поросних свиноматок містить занадто мало клітковини. В результаті народжується менше поросят, затягується опорос, з’являється все більше «мертвонароджених».

Помилки в годівлі свиноматок у дні перед опоросом і під час лактації

  1. Занадто велика частина голови за день-два до отелення перешкоджає нормальному спорожненню кишечника, що може призвести до тривалого отелення.
  2. Свиноматка в день опоросу не отримує достатньо води (20–40 л!), утворення молока починається з недостатньою інтенсивністю, що призводить до порушень розвитку поросят.
  3. Занадто швидке збільшення добового раціону корму свиноматки спочатку призводить до великої кількості молока, що призводить до зниження виробництва молока і, отже, до недостатнього споживання молока через надмірну кількість поросят, а потім до необхідного зниження апетиту свиноматки («вона теж їсть сама» багато»). Наслідком цього є поширення проблем, що виникають через його розпад (наприклад, рейтингові битви, канібалізм тощо).

Годівля свиноматки в період лактації

Годувати свиноматок протягом 12-24 годин після опоросу не потрібно, але вода повинна бути в постійному доступі. Свиноматки, які годують великим приплодом, потребують практично повноцінного харчування під час лактації. Це може певною мірою залежати від енергетичного вмісту корму та тривалості періоду лактації, якщо свиноматок спаровували під час тічки після першого відбору.

Для свиноматок, які вирощують менше 8 поросят, можна додати базову норму підтримки (2,8 кг/день), наприклад, 230 г на кожну вирощувану тварину. Зменшувати споживання корму перед відлученням не потрібно.

Стаття була опублікована в попередньому номері тижневика Kárpátinfo.