П’ятнадцять мільйонів зерен – Об’єднання пшениці Карпатського басейну

5 серпня 2022 року в м. Гайдунанаш відбувся об’єднання пшениці Карпатського басейну. Метою руху, який об’єднує всю угорську фермерську громаду Карпатського басейну, є підтримка піклування про потребуючих угорських дітей.

Ініціатива щороку користується неабиякою популярністю. ГО «Спілка угорських підприємців Закарпаття» представляли президент Віраг Василь та член правління Хімінец Василь.

Прем’єр-міністр Віктор Орбан привітав присутніх у листі: «Нам доводиться мати справу з найбільшою посухою за останні роки, а війна, що вирує в нашому сусідстві, також ускладнює наше життя, в результаті чого ціни різко зросли», –  міністр написав. Додавши, що наша історія вже дала незліченну кількість прикладів того, як «сила угорського краю найкраще проявляється, коли на країну приходить біда».

Після вітальних слів відбулося символічне об’єднання пшеницею. Під час церемонії представники фермерів висипали зерна пшениці, які вони привезли в маленьких мішечках, у великий чан, а потім поклали на нього основні інгредієнти для приготування хліба: закваску з Фелвідек, сіль з Парайда та воду із Закарпаття. Все це освятили представники історичних церков.

Окрім благодійної та благородної мети, програма також є символом національної єдності. ГО «Спілка угорських підприємців Закарпаття» висловлює подяку всім фермерам, які своїми пожертвами сприяли успіху програми.