Підприємницькі новини

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь обговорив прискорення експорту українського зерна. І Україна, і Угорщина зацікавлені у якнайшвидшому розв’язанні зернової кризи, спричиненої війною, яка може спричинити голод і, як наслідок, міграційну кризу, – підкреслив міністр сільського господарства Іштван Надь, якого прийняв у своєму офісі в Ужгороді Віктор Микита, губернатор Підкарпаття. Після зустрічі Іштвана Надя в Лемберзі з міністром аграрної політики та продовольства України Міколою Сольським він дізнався про можливості розширення транспортних спроможностей українсько-угорських пунктів пропуску, розташованих на Закарпатті. Про подробиці судового розгляду можна прочитати, натиснувши тут.

В Закарпатті обговорив парламентський державний секретар, заступник міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Левенте Мадьяр. Мадьяр Левенте цього разу прибув до нашої країни з тривалим візитом в Україну, найближчими днями він відправиться аж до Києва та зруйнованих населених пунктів під Києвом. «Перша зупинка тривалого візиту, звичайно, Закарпаття, в тому числі Ужгород і губернатор Віктор Микита, який є другом Угорщини та угорців. Він багато зробив для того, щоб угорці навіть в умовах воєнного часу почувалися тут, на Закарпатті, як вдома, і щоб не допустити звірств, які неодноразово відбувалися протягом останніх років на шкоду угорцям Закарпаття», – зазначив держсекретар ВРУ і пояснив, що тому вони мають особистий борг перед губернатором. На процесі Ужгроді сторони переглянули політику допомоги Угорщини щодо Закарпаття. Було встановлено, що робота, яку координує Угорська екуменічна організація допомоги, просувається добре і принесла дуже швидкі результати, оскільки вони експлуатують або сприяють утриманню сотень приміщень, які покращують умови життя внутрішньо переміщених осіб. Детальніше про візиту можна прочитати тут.

В Україні 678 підприємств переїхали із зони бойових дій у західні області. Станом на 15 липня за програмою релокації потужностей у безпечні регіони України переїхали 678 підприємств. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок, 19 липня. «Станом на 15 липня за програмою релокації у безпечні регіони переміщено 678 підприємств. Ми допомагаємо бізнесу не просто фізично переїхати, але і швидко вирішити всі бюрократичні та операційні питання, пов’язані з його запуском на новому місці», – казав Шмигаль. Детальніше про це можна прочитати тут.

Україна вийшла із митної угоди СНД — закон.  Верховна Рада проголосувала за вихід України з Угоди про співробітництво та взаємодопомогу в митних справах, укладеної 15 квітня 1994 року у москві та ратифікованої ВР в 1999 році. Відповідний законопроєкт №0105 підтримали 327 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.У пояснювальній  записці документа ідеться, що актуальність угоди для України під час її укладення зумовлювалася необхідністю створення договірно-правової бази співробітництва з державами – учасницями Співдружності Незалежних Держав у митній сфері. Зокрема, йшлося про надання митними органами відповідних держав адміністративної взаємодопомоги, здійснення узгоджених заходів для виявлення та припинення протиправних дій. Детальніше про це можна прочитати тут.

Аграрії зібрали 3,6 млн т зерна нового врожаю. Станом на 15 липня збирання ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 1,2 млн га (10%) при врожайності 29,3 ц/га, намолочено 3,6 млн тонн зерна нового врожаю. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики. Загалом лідерами по обмолоту є сільгосптоваровиробники Одещини, які зібрали 39% площ (404 тис. га) зернових та зернобобових культур, намолотили 982,8 тис тонн зерна, Дніпропетровська область – обмолотили 24% площ (252 тис га), зібравши – 709,5 тис тонн зерна. Аграрії Миколаївської області зібрали 37% площ (247 тис га) намолотили 679,2 тис тонн зерна. Детальніше про це можна прочитати тут.